Ogłoszenia parafialne: XX Niedziela Zwykła 18 VIII 2019

„Czy wiesz ilu naszych rodaków zmaga  się z problemem alkoholowym? Podejmij wyzwanie dla Polski, Parafii, Rodziny. W sposób symboliczny pokażmy , że jesteśmy  Narodem ludzi wolnych. Wolnych także od nałogu alkoholowego i innych uzależnień.”

W TYM TYGODNIU BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ:

  • Wtorek:

– wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

godz. 18.00 Msza św. i nowenna do św. Michała Archanioła.

  • Środa:

– wspomnienie św. Piusa X, papieża.

  • Czwartek – 22 dzień miesiąca:

– wspomnienie NMP Królowej.

godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo do św. Jana Pawła II.

godz. 18.00 Msza św. i uczczenie relikwii św. JP II.

  • Piątek:

  – godz. 6.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św.

  • Sobota:

– święto św. Bartłomieja, Apostoła.

 – W tym roku obchodzimy 50-lecie Koronacji MB Myślenickiej. Główne uroczystości odbędą się w najbliższą sobotę 24 VIII br. na rynku w Myślenicach, gdzie Mszy św. o godz. 11.00 będzie przewodniczył arcybiskup Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce. Zachęcam was drodzy archidiecezjanie do udziału we wspólnym dziękczynieniu, jak i do pielgrzymowania do tego sanktuarium, w którym z okazji Roku Jubileuszowego można uzyskać łaskę odpustu zupełnego. Zaprasza Arcybiskup Metropolita Marek Jędraszewski.

godz. 18.00 Msza św. parafialna z niedzieli.

 Następna niedziela:

– godz. 11.30 Msza św. z uroczystym Chrztem św.

– godz. 15.00 Msza Św. Dożynkowa, którą odprawi, Słowo Boże wygłosi i poświęci wieńce dożynkowe ks. Benedykt Flasiński, od Księży Misjonarzy Św. Wincentego a Paulo.

 – W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. kazania wygłosi ks. Jan Nowak, który szerzy kultu bł. ks. Władysława Bukowińskiego. Po każdej Mszy św. będzie można zaopatrzyć się w książki o bł. ks. Władysławie – apostole Kazachstanu.

 

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  2. Bóg zapłać za troskę o świątynię p. Kościelnemu i S. Misjonarkom.
  3. W dniu 30 VIII br. (piątek)od godziny 14.00 w Ośrodku Zdrowia w Szycach odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, USG nerek, USG płuc, USG stawów oraz echo serca. Cena jednego badania to 55 zł. Szczegóły na plakacie w gablotce oraz w przychodni w Szycach, ul Olkuska 12.
  4. Życzymy błogosławionej niedzieli oraz szczęśliwego tygodnia.