XII Niedziela Zwykła 24 VI 2018

Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

„W wakacyjne niedziele pamiętaj o kościele”

 1. Dla wielu osób rozpoczyna się czas wakacji i urlopów, a dla rolników czas wytężonej pracy. Pamiętajmy, że nie ma urlopów od: modlitwy, niedzielnej Mszy Św. i zachowywania Bożych przykazań. W domu przed wyjazdem na wakacje lub po przyjeździe na miejsce wypoczynku dowiedzmy się, gdzie jest świątynia i o której godzinie są Msze Św. Uczestnictwo w niedzielnej Eucharystii i modlitwa niech będzie szczególnym świadectwem naszej wiary.
 2. Na początku wakacji warto poruszyć zatem temat naszego stroju w kościele. Oczywiście, nikt nie wymaga, aby przy 30-stopniowym upale stać w kościele w garniturze i pod krawatem, ale są stroje letnie, które nie kojarzą się jednocześnie tylko i wyłącznie z plażą.
  Do pracy potrafimy pójść w eleganckim ubraniu, a do kościoła lub kancelarii przychodzimy w podkoszulku, krótkich spodniach, trampkach lub w stroju roboczym.

W TYM TYGODNIU BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ:

 • Wtorek:

godz. 18.00 Msza św. a po niej Nowenna do św. Michała Archanioła.

 • Czwartek:

– wspomnienie św. Ireneusza, BM.

 • Piątek:

– Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00, 16.00 (dla dzieci)
i 18.00. W tym dniu kto może niech świętuje, a kto musi pracować niech pracuje.

godz. 6.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

godz. 11.00 uroczysta suma odpustowa w Bolechowicach.

 • Sobota:

godz. 18.00 Msza św. z niedzieli.

 • Następna I niedziela miesiąca:

– godz. 8.30 zmianka tajemnic Różańca św. w kościele.

– składka inwestycyjna przeznaczona na prace w parafii.

– rozpoczynamy lipiec, który jest tradycyjnie miesiącem czci Najdroższej Krwi Chrystusa Pana. Jako dziękczynienie po Komunii św. będziemy odmawiać tę litanię.

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 2. Bóg zapłać za troskę o świątynię S. Misjonarkom, p. Kościelnemu i rodzicom młodzieży gimnazjalnej kl. III. Kwiaty do kościoła ofiarowali rodzice młodzieży Bierzmowanej.
 3. Proszę o wpłacenie 2-giej raty na 3-dniową pielgrzymkę parafialną w zakrystii
  p. Leszkowi. Wpłata będzie potwierdzeniem wyjazdu na pielgrzymkę.
 4. Wpłynęła 1 koperta na„grobowiec” od rodziny z os. Murownia 219 W-wie. Bóg zapłać.
 5. Bóg zapłać za ofiarę od rodziców uczniów kl. III gimnazjum z okazji przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w wysokości: 1.000 zł. 500 zł zostanie przeznaczone na Centrum św. Jana Pawła II w Krakowie „Nie lękajcie się”, a reszta na potrzeby parafii. Bóg zapłać.
 6. W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej
  śp. Stanisławę Żurek z Białego Kościoła. Bóg zapłać za zamówione Msze św. pogrzebowe i złożone ofiary od: rodziny, przyjaciół, znajomych, sąsiadów oraz parafian. Módlmy się za nią i za naszych zmarłych: Zdrowaś Maryjo…, Wieczne odpoczywanie…
 7. Wszystkim wyjeżdżającym i przybyłym wczasowiczom życzymy, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzane, były miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra
  i wzrostu duchowego. Natomiast pracującym na roli życzymy dobrej pogody, dobrych urodzajów i szczęśliwie zebranych plonów, a wszystkim miłej niedzieli i szczęśliwego nowego tygodnia.