XXV Niedziela Zwykła 24 IX 2017 r.

XXV Niedziela Zwykła

Odpust ku czci św. Michała Archanioła

24 IX 2017r.

1. Witamy w naszej wspólnocie ks. dr Tadeusza Noska. Bóg zapłać za wspólną modlitwę i wygłoszone Słowo Boże na Mszach św.

 

2. Godz. 11.30 Suma Odpustowa ku czci św. Michała Archanioła, którą odprawi ks. Prałat Stanisław Jaśkowiec.

 

W TYM TYGODNIU BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ:

 Poniedziałek:

- wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, kapłana.

 Wtorek:

- godz. 18.00 Msza św. z nowenną do św. Michała Archanioła.

 Środa:

- wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana.

 Czwartek:

- wspomnienie św. Wacława, męczennika.

 Piątek:

- święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

- godz. 6.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

- godz. 7.00, 16.00 (dla dzieci) i 18.00 Msze św. Święto nieobowiązujące, dlatego kto może i chcę niech świętuje, a kto musi pracować, niech pracuje. Jako proboszcz z racji święta parafii udzielam dyspensy od pokarmów mięsnych.

 

 Sobota:

- wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.

- godz. 18.00 Msza św. z niedzieli.

 Następna niedziela:

- godz. 10.30 spotkanie rodziców dzieci klas III w kościele.

- godz. 16.00 Uroczyste Nabożeństwo Różańcowe z procesją do V ołtarzy wokół kościoła oraz zmianka tajemnic Różańca św. Prowadzi Róża Różańcowa Kobiet MB Nieustającej Pomocy i NMP z Lourdes. Rozważamy część światła z cytatami Ewangelii. Modlitwa w intencji mieszkańców Białego Kościoła. Proszę o przygotowanie przez Róże do procesji: figury lub obrazu MB i dużego Różańca.  JEDNA RÓŻA PROWADZI RÓŻANIEC, A DRUGA NIESIE FIGURĘ I DUŻY RÓŻANIEC.

- godz. 17.00 Msza św. jako podziękowanie za łaski z prośbą o bł. Boże, opiekę MB i zdrowie dla członkiń i ich rodzin, a dla zmarłych o Miłosierdzie Boże i wieczne zbawienie – od Róży Różańcowej Kobiet MB Nieustającej Pomocy i NMP z Lourdes.

- składka inwestycyjna na prace w parafii.

 

3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

4. Wpłynęło 9 kopert na „grobowiec kapłanów” od rodzin: Matejków, ul. św. Floriana 16; Mirków, ul. Iwiny 48; Żurków, ul. Królowej Jadwigi 55; J.J. Krzynówków BK; Kucielów, ul. Czereśniowa; Janusza i Małgorzaty Dudków, ul. Czereśniowe; rodzina z os. Murownia 102, rodzina z ul. Królowej Jadwigi 31 i 1 koperta bez nazwiska i adresu; 1 koperta na „ołtarz św. Antoniego” od rodzin z os. Murownia 102; oraz 2 kopertyna ogrzewanie kościoła” od rodzin: Zofia i Danuta Kowalskie, Rynek 4 Wierzchowie i 1 koperta bez nazwiska i bez adresu. Bóg zapłać.

 

5. Bóg zapłać za troskę o świątynię p. Kościelnemu i S. Misjonarkom oraz za kwiaty z wczorajszego ślubu rodzicom i państwu młodym: Halesiak – Nowakowska.

 

6. Pielgrzymka do Ludźmierza w ramach wielkiej modlitwy różańcowej na granicach kraju pod hasłem: „Ratuj Różańcem Polskę i świat” w sobotę 7 X br. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 7.30. Zapisy u p. Kościelnego w zakrystii. Koszt 35 zł od osoby przy 35 osobach w autokarze. Wpisowe 20 zł. O godz. 16.00 powrót do domów. Za tydzień podam szczegółowy plan pobytu i modlitwy w Ludźmierzu.

 

7. W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Stanisława Dzioba z Białego Kościoła. Bóg zapłać za zamówione Msze św. pogrzebowe i złożone ofiary od: rodziny, przyjaciół, znajomych, sąsiadów oraz parafian. Módlmy się za niego i za naszych zmarłych: Zdrowaś Maryjo…, Wieczne odpoczywanie…, Dobry Jezu… Niech odpoczywają…

 

 

Podziękowania za udział w Uroczystym Odpuście Parafialnym: Ks. Prałatowi Stanisławowi Jaśkowcowi za przewodniczenie Sumie Odpustowej, ks. dr Tadeuszowi Noskowi za wygłoszone Słowo Boże, a na ręce ks. Prałata Stanisława, Dziekana z Bolechowic, zacnym księżom Proboszczom i dzielnym Wikarym z naszego dekanatu i księżom gościom, Siostrom Misjonarkom, Służbie kościelnej – p. Organiście i p. Kościelnemu, LSO i p. Przemkowi, pocztom sztandarowym OSP Wielka Wieś i Biały Kościół, paniom od: świec i Różańca, osobom od sztandarów, chorągwi i feretronów, DRP, Szafarzom, Grupom: „Białokościelanek”, „Herodów” i „Wielkowsiankom”, Klubowi: „Seniora”, Różom Różańcowym Kobiet, młodzieży za niesienie relikwii oraz dzieciom niosącym poduszki, chłopcom do dzwonienia, dziewczynkom sypiącym kwiaty oraz panom od baldachimu.

 Wszystkim parafianom, gościom i ludziom dobrej woli z okazji dzisiejszej Uroczystości: Odpustu Parafialnego, wyrażam wdzięczność – od najmłodszych do najstarszych, od najmniejszych do największych, każdej osobie, która w jakikolwiek sposób przyczyniła się do tak pięknego i godnego przeżycia dzisiejszej uroczystości. Wszystkim parafianom za: modlitwę, dobre słowo i ofiarność. Już dziś zapraszam na odpust parafialny 3 XII, ku czci św. Mikołaja, patrona: wzajemnej życzliwości, dobroci i szczodrości.