XVI Niedziela Zwykła 16 VII 2017r.

 

1. Dziś naszym modlitwom patronuje NMP z Góry Karmel, zwana MB Szkaplerzną.

2. W czasie wakacji i urlopów pamiętajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Na trasach wakacyjnych wędrówek nie omijajmy świątyni. Pamiętajmy, żeby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie.

W TYM TYGODNIU BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ:

 Wtorek:

   - godz. 18.00  Msza św. a po niej nowenna do św. Michała Archanioła.

 III Czwartek miesiąca:

- wspomnienie bł. Czesława, zakonnika.

- godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo do bł. Ks. Władysława Bukowińskiego.

- godz. 18.00 Msza św. oraz uczczenie relikwii bł. Ks. Władysława Bukowińskiego.

 III Piątek miesiąca:

godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

- godz. 18.00 Msza św. oraz uczczenie relikwii św. S. Faustyny.

 Sobota – 22 dzień miesiąca:

- wspomnienie św. Marii Magdaleny.

- godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo do św. Jana Pawła II.

- godz. 18.00 Msza św. oraz uczczenie relikwii św. Jana Pawła II.

 Następna niedziela:

- błogosławieństwo dla kierowców i poświęcenie pojazdów będzie po każdej  Mszy św. na: parkingu, drodze wokół kościoła i na placu przed plebanią.
W niedzielę  zostaną zebrane tradycyjnie dobrowolne  ofiary na środki transportu dla misjonarzy w ramach: „Akcji św. Krzysztof”. Będziemy dziękować i prosić o szczęśliwą drogę i bezpieczną podróż.

- godz. 11.30 Msza św. za parafian z uroczystym Chrztem św.

 Następny poniedziałek:

– godz. 7.00 Msza św. a po niej wyjazd na 3-dniową pielgrzymko-wycieczkę: w Góry Świętokrzyskie na Święty Krzyż, do Kazimierza Dolnego nad Wisłą, Wąwolnicy
i Sandomierza.

3. Wójt Gminy Wielka Wieś informuje, że w dniu 21 lipca 2017 r. (piątek) od godz. 8.00 do godz. 15.30 przeprowadzone zostaną bezpłatne badania tarczycy dla kobiet w wieku od 25 lat. Badania będą przeprowadzone w Ośrodku Zdrowia w Szycach, Plac Wspólnoty 2. Obowiązkowa rejestracja telefoniczna odbędzie się pod numerem telefonu 12 353-45-46 oraz 12 265-23-00. Szczegółowe informacje dotyczące akcji bezpłatnych badań tarczycy dostępne są na stronie internetowej gminy Wielka Wieś oraz na tablicach

4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która pogłębia naszą wiarę i wiedzę religijną.

5. Bóg zapłać za troskę o świątynię p. Kościelnemu oraz za kwiaty z wczorajszych ślubów rodzicom i państwu młodym: Śladowski – Przywora i Drapała – Szostek.

6. Wpłynęły 2 koperty na „ogrzewanie” od rodzin: Kiszków, ul. Urocza 5, Wielka Wieś; bez nazwiska, ul. Kasztanowa 17. 2 koperty na ołtarz św. Antoniego: rodzina Żurków, ul. Stroma 44 i rodzina Wołków ul.  Stroma 46 oraz 1 koperta na chrzcielnicę: rodzina Wierzbickich, ul. Centralna 38. Bóg zapłać.

7. Solenizantkom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy opieki swoich świętych Patronów, a wszystkim radosnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.