Ogłoszenia parafialne: III Niedziela Zwykła 26 I 2020

  1. Dziś naszym modlitwą patronują święci biskupi: Tymoteusz i Tytus.
  2. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Pawła Sproncela, studenta KUL-u.

W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy obchodzić:

  • Wtorek – 28 dzień miesiąca:

– wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.

– godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo do bł. Hanny Chrzanowskiej.

– 18.00 Msza św. oraz uczczenie relikwii bł. Hanny Chrzanowskiej.

  • Piątek:

– wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana i patrona wychowawców.

godz. 6.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św.

  • I Sobota miesiąca:

– godz. 18.00 Msza św. parafialna z niedzieli i nabożeństwo różańcowe w intencji misji katolickich oraz podziękowanie za kanonizację św. JPII. Prowadzą S. Misjonarki.

  Następna Niedziela I miesiąca:

Święto Ofiarowania Pańskiego, w tradycji polskiej znane jako Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. z obrzędem poświęcenia gromnic będą odprawione za wszystkich parafian, którzy przyjęli kolędę w osobie kapłana. Przy zapalaniu gromnic prosimy nie wrzucać zapałek pod ławki, nie kapać woskiem między ławkami, a boazerią oraz na podłogę. Proszę założyć kapturki ochronne, by uszanować pracę ludzi, którzy sprzątają świątynię.

– Z inicjatywy św. Jana Pawła II to święto jest obchodzone jako: „XXIV Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – Siostry w zakonach kontemplacyjnych każdego dnia pamiętają w modlitwach o Tobie. Ty pamiętaj o nich, przynajmniej w tym dniu”. Naszą modlitwą i ofiarą na tacę wesprzemy zakony kontemplacyjne. Tego dnia będziemy prosić o święte powołania do życia zakonnego z  naszej parafii.

– w tym dniu kończy się okres śpiewania kolęd w kościołach i rodzinach.

godz. 7.30 Msza św., a po niej zmianka tajemnic Różańca św.

– składka inwestycyjna na prace w parafii.

3. Wpłynęło 5 kopert na „ołtarz św. Antoniego” od: rodz. Żurek ul. Skalska 32; rodz. z ul. Iwiny 46; Katarzyny i Dariusza Grzybowskich Os. Murownia 51a; rodz. Żurków Bliźniaków 51; rodz. z ul. Zamkowej 36.

4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. LSO rozprowadza bezpłatną Gazetę Ewangelizacyjną „Dobre Nowiny”. Polecamy artykuły: „Dawid Kubacki (skoczek narciarski) – nie wstydzi się znaku Krzyża”, „Świadectwo o łasce nawrócenia kobiety z Kazachstanu”, „Święty na dzisiejsze czasy czyli Prymas Tysiąclecia Sługa Boży Kardynał Stefan Wyszyński”.

5. W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Stanisława Kowackiego z Białego Kościoła. Bóg zapłać za zamówione Msze św. pogrzebowe i złożone ofiary od: rodziny, przyjaciół, znajomych, sąsiadów oraz parafian. Módlmy się za niego i za naszych zmarłych: Zdrowaś Maryjo…, Wieczne odpoczywanie…, Dobry Jezu… Niech odpoczywają…

6. Bóg zapłać za troskę o świątynię p. Kościelnemu i S. Misjonarkom.

7. Wszystkim życzymy udanego i błogosławionego tygodnia.