Ogłoszenia parafialne: II Niedziela Adwentu 9 XII 2018 r.

9 XII 2018

 1. Dziś w Polsce przeżywamy XIX Dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”. Szczegóły na plakacie w gablotce.
 2. Dziś i w następną niedziele można nabyć świece: „Caritas”, w ramach akcji: XXV-go Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece rozprowadzają Siostry pod chórem obok konfesjonału. Świece małe w cenie nie mniejszej niż 6 zł i duże, w cenie nie mniejszej niż 12 zł. Świece „Caritasu” z poprzedniego roku zanieśmy na groby naszych bliskich w duchu przeżywanej prawdy o Świętych Obcowaniu i wolnym miejscu przy stole wigilijnym.

 W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy obchodzić:

 • Wtorek:

godz. 14.45 spotkanie przed Bierzmowaniem kl. III gimnazjum.

 • Środa:

godz. 18.00 Msza św. Roratnia: za zm. wypominanych w wypominkach rocznych.

 • Czwartek:

– wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.

 • II Piątek miesiąca:

– wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

godz. 18.00 Msza św. Roratnia. W czasie Komunii św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.

godz. 20.00 – 21.00 zapraszamy na wspólną adorację i modlitwę ku czci św. Michała Archanioła zakończoną Apelem Jasnogórskim.

 • Sobota:

godz. 18.00 Msza św. Roratnia.

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. LSO rozdaje bezpłatne czasopismo: „ChiT – Chrystus i Ty”. Polecamy artykuły: „Dzieciątko Jezus”, „Postawy i gesty we Mszy św.” oraz „Boży wojownik schodzi z ringu”. W „Niedzieli” można przeczytać artykuł dotyczący akcji: „Koc na Zimną noc”, w której udział bierze grupa o nazwie „Razem możemy więcej” złożona m.in. z osób z naszego dekanatu: ks. Mateusz Podczerwiński, s. Ewelina.
 2. Bóg zapłać za troskę o świątynię p. Kościelnemu i S. Misjonarkom.
 3. Składka inwestycyjna wyniosła: 4.590 zł i 70 gr. Bóg zapłać.
 4. Plan roznoszenia opłatków przez p. Krzysztofa – organistę: od soboty 8 XII do piątku 14 XII – Prądnik Korzkiewski i Wielka Wieś strona lewa w stronę Krakowa.
 5. Wpłynęła 1 koperta na „ołtarz św. Antoniego” od rodziny: R.E. Suchanek oraz 1 koperta „na ogrzewanie” od Zofii i Danuty Kowalskich, Wierzchowie ul. Rynek 4. Bóg zapłać.
 6. Spowiedź św. z okazji świąt Bożego Narodzenia:
 • piątek 21 XII, godz. 8.00 – odwiedziny chorych i starszych w domach,
 • sobota 22 XII, godz. 15.00 – 18.00 spowiedź parafialna w kościele.
 1. Zespół Białokościelanki pragnie podziękować wszystkim darczyńcom, którzy sprawili ogromną radość dzieciom w naszej parafii podczas wieczoru mikołajkowego. Dzięki Państwa wsparciu możliwa jest realizacja wielu przedsięwzięć i projektów. Zespół Białokościelanki życzy wielu sukcesów w życiu prywatnym, osobistym i zawodowym. Jako Proboszcz w imieniu całej wspólnoty parafialnej wyrażam wdzięczność Zespołowi Białokościelanek za zorganizowanie paczek mikołajkowych.
 2. Ponawiamy prośbę Duszpasterzy oraz Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii, by rodziny opiekujące się osobami starszymi i chorymi, którzy nie wychodzą z domu, mieli okazję do skorzystania z ich posługi przynosząc im Komunię św. w zbliżającym się okresie Bożego Narodzenia. Zgłoszenia nowych osób u p. Kościelnego w zakrystii. Pragnę przypomnieć, że Nadzwyczajni Szafarze Eucharystii przyjeżdżają w niedzielę i święta z Komunią św., bez składania im ofiary na paliwo, ponieważ czynią to jako dar dla parafii i uczynek miłosierdzia dla chorych.
 3. Wszystkim życzymy dobrego przeżywania Adwentu i wytrwania w dobrych postanowieniach.