XII Niedziela Zwykła 25 VI 2017r.

„W wakacyjne niedziele pamiętaj o kościele”

1. Kleryk Michał Kwiecień ukończył IV rok formacji w Seminarium Krakowskim oraz zaliczył IV rok studiów na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II. Polecamy modlitwie parafian wszystkich kleryków archidiecezji krakowskiej oraz kl. Michała Szumnego, który odbywa nowicjat u O. Klaretynów.

2. Dla wielu osób rozpoczyna się czas wakacji i urlopów, a dla rolników czas wytężonej pracy. Pamiętajmy, że nie ma urlopów od: modlitwy, niedzielnej Mszy Św. i zachowywania Bożych przykazań. W domu przed wyjazdem na wakacje lub po przyjeździe na miejsce wypoczynku dowiedzmy się, gdzie jest świątynia i o której godzinie są Msze Św. Uczestnictwo w niedzielnej Eucharystii i modlitwa niech będzie szczególnym świadectwem naszej wiary.

3. Na początku wakacji warto poruszyć zatem temat naszego stroju w kościele. Oczywiście, nikt nie wymaga, aby przy 30-stopniowym upale stać w kościele w garniturze i pod krawatem, ale są stroje letnie, które nie kojarzą się jednocześnie tylko i wyłącznie z plażą.

W TYM TYGODNIU BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ:

    Wtorek:

- godz. 18.00 Msza św. a po niej Nowenna do św. Michała Archanioła.

    Środa:

- wspomnienie św. Ireneusza, BM.

    Czwartek:

- Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00, 16.00 (dla dzieci) i 18.00. W tym dniu kto może niech świętuje, a kto musi pracować niech pracuje.

- godz. 11.00 uroczysta suma odpustowa w Bolechowicach.

- kancelaria parafialna nieczynna.

    Piątek:

- godz. 6.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

- godz. 7.00 Msza św.

    I Sobota miesiąca:

- rozpoczynamy lipiec, który jest tradycyjnie miesiącem czci Najdroższej Krwi Chrystusa Pana. Jako dziękczynienie po Komunii św. będziemy odmawiać tę litanię.

- godz. 14.00 Msza św. z okazji Jubileuszu 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Białym Kościele, którą odprawi i Słowo Boże wygłosi ks. Prałat Stanisław Maślanka, emerytowany proboszcz z Zabierzowa. Po Mszy św. dalsza część uroczystości na placu przy Szkole Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Białym Kościele.

- godz. 18.00 Msza Św. z niedzieli. Po niej nabożeństwo różańcowe w intencji misji katolickich oraz podziękowanie za kanonizację św. Jana Pawła II.

    Następna niedziela:

- godz. 8.30 zmianka tajemnic Różańca św. w kościele.

- składka inwestycyjna przeznaczona na prace w parafii.

4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

5. Bóg zapłać za troskę o świątynię S. Misjonarkom, p. Kościelnemu i rodzicom młodzieży gimnazjalnej kl. III. Kwiaty do kościoła ofiarowali rodzice młodzieży Bierzmowanej.

6. Rodzice złożyli dar ołtarza: 2.200 zł, który został przeznaczony na:

  • budowę organów w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach,
  • Centrum Jana Pawła II w Krakowie.

7. Bóg zapłać za pracę na rzecz parafii rodzinom: Wierzbickich i Woźniaków: oświetlenie płaskorzeźby i chrzcielnicy.

8. Bóg zapłać za pomoc przy przygotowaniu młodzieży gimnazjalnej kl. III do Sakramentu Chrześcijańskiej Dojrzałości w ramach: „Kursu Alpha”: Justynie Windys, Marioli Pogan, Dominice Szumnej, Paulinie Seweryn i Marii Tomczyk.

9. Wpłynęło 5 kopert „na ogrzewanie” od rodzin: Czesława i Józefy Krężołków, ul. Morska 12; Knapików, ul. Centralna 40; od pewnej firmy; od rodziców młodzieży gimnazjalnej kl. III z okazji Bierzmowania i 1 koperta bez nazwiska i adresu. Bóg zapłać.

10. Caritas Polska zaprasza do wzięcia udziału w „Wakacyjnej Akcji Caritas” pod nazwą … by wakacje nie pozostały tylko marzeniem. Więcej informacji na plakacie w gablotce.

11. W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Kazimierę Szumną z Białego Kościoła – os. Murownia. Bóg zapłać za zamówione Msze św. pogrzebowe i złożone ofiary od: rodziny, przyjaciół, znajomych, sąsiadów oraz parafian. Módlmy się za nią i za naszych zmarłych: Zdrowaś Maryjo…, Wieczne odpoczywanie…, Dobry Jezu… Niech odpoczywają…

12. Wszystkim wyjeżdżającym i przybyłym wczasowiczom życzymy, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzane, były miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego. Natomiast pracującym na roli życzymy dobrej pogody, dobrych urodzajów i szczęśliwie zebranych plonów, a wszystkim miłej niedzieli i szczęśliwego nowego tygodnia.