Ogłoszenia parafialne: II Niedziela Adwentu 8 XII 2019

Adwent to czas radości płynącej z każdej nowej szansy danej od Boga

 1. Dziś w Polsce przeżywamy Dzień Modlitwy i pomocy materialne K-łowi na Wschodzie.
 2. Dziś można nabyć opłatków na stół wygilijny w kościele na bocznych ołtarzach. Ofiary składane do koszyczka za opłatki są przeznaczone jako część wynagrodzenia za całoroczną pracę p. Organisty. P. Krzysztof nie będzie roznosił opłatków ze względów osobistych.
 3. Jest wystawiony kosz na dary spożywcze dla osób biednych i potrzebujących z naszej parafii przy figurze św. Józefa. Odpowiedzialna s. Anna. Bóg zapłać.
 4. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji charytatywnej: „Koc na zimną noc 2”. Można składać: śpiwory, termosy i skarpety tylko od poniedziałku do soboty w kościele przy ołtarzu od strony chrzcielnicy lub u S. Misjonarek.

W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy obchodzić:

 • Poniedziałek: Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

– Msze św.: o godz. 7.00, 16.00 i 18.00 z obrzędem poświęcenia medalików dla dzieci
z kl. III wraz z rodzicami.

 • Wtorek:

godz. 15.30 spotkanie przed Bierzmowaniem kl. VIII BK i WW na plebanii.

 • Środa:

godz. 18.00 Msza św. Roratnia: za zm. wypominanych w wypominkach rocznych.

 • II Piątek miesiąca:

godz. 18.00 Msza św. Roratnia. W czasie Komunii św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.

godz. 20.00 – 21.00 zapraszamy na kolejną wspólną adorację i modlitwę ku czci św. Michała Archanioła. Zakończenie Apelem Jasnogórskim.

 • Sobota:

– wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

godz. 8.00 – 12.00 Spowiedź adwentowa w Bolechowicach.

– kancelaria parafialna nieczynna.

godz. 13.00 – 20.00 Rejonowe spotkanie młodych w kościele św. Marcina w Krzeszowicach. Zapraszamy szczególnie tych, którzy przygotowują się do Bierzmowania. Koszt autokaru: 10 zł od osoby. Program spotkania w gablotce. Więcej informacji u s. Eweliny – 730 586 292.

–  odwiedziny ludzi starszych i chorych w domach z posługą sakramentalną przed Świętami Bożego Narodzenia. Adresy chorych proszę zgłaszać p. Kościelnemu.

godz. 18.00 Msza św. Roratnia.

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. LSO rozdaje bezpłatną gazetę ewangelizacyjną: „Dobre nowiny”. Polecane artykuły: „Święty Mikołaj – cudotwórca”, „”W Niebie
  z rodzicami”, „Receptura na duchową depresję” i „Czekamy na Dzieciątko”
  .
 2. Bóg zapłać za troskę o świątynię p. Kościelnemu i S. Misjonarkom.
 3. Składka inwestycyjna wyniosła: 3.565 zł i 5 gr i 5 Euro. Bóg zapłać.
 4. Wpłynęły 3 koperty na „ołtarz św. Antoniego” od: rodziny Wierzbickich, ul. Centralna 38; M.J. Bylicowie, Prądnik Korzkiewski i Stanisławy Kozyry, ul. Wesoła 69. Bóg zapłać.
 5. Spowiedź św. z okazji świąt Bożego Narodzenia:
 • poniedziałek 23 XII, godz. 15.00 – 18.00 spowiedź parafialna w kościele.
 1. Chrzest św. będzie w IV Niedzielę Adwentu 22 XII br i w II dzień świąt – Świętego Szczepana 26 XII br. o godz. 11.30.
 1. Bóg zapłać za miłe przyjęcie św. Mikołaja mieszkańcom Wielkiej Wsi oraz za dar serca na Kacpra Ryło. Zebrana kwota: 7.818 zł.
 2. Gmina Wielka Wieś i GOKiS zapraszają na kiermasz świąteczny w niedzielę 15 XII przy Urzędzie Gminy w Szycach w godz. od 15.00 do 18.00. Szczegóły na plakacie i stronie Gminy Wielka Wieś.

   13. Wszystkim życzymy dobrego przeżywania Adwentu i wytrwania w dobrych postanowieniach.

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej
  śp. Zofię Kowalską z Białego Kościoła. Bóg zapłać za zamówione Msze św. pogrzebowe i złożone ofiary od: rodziny, przyjaciół, znajomych, sąsiadów oraz parafian. Módlmy się za nią i za naszych zmarłych: Wieczne odpoczywanie…, Dobry Jezu…, Niech odpoczywa…