III Niedziela Zwykła 21 I 2018

1. Dziś naszym modlitwom patronuje św. Agnieszka, dziewica i męczennica.

 

W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy obchodzić:

 Poniedziałek – 22 dzień miesiąca:

- godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo do św. Jana Pawła II.

- godz. 18.00 Msza św. oraz uczczenie relikwii św. Jana Pawła II.

 Wtorek:

- godz. 15.00 spotkanie młodzieży kl. III gimnazjum przed Bierzmowaniem.

- godz. 18.00 Msza św. z Nowenną do św. Michała Archanioła.

 Środa:

- wspomnienie św. Franciszka Salezego, bp i doktora Kościoła.

 Czwartek:

- święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

 Piątek:

- wspomnienie św. biskupów: Tymoteusza i Tytusa.

- godz. 6.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a po niej Msza św.

 Sobota:

- godz. 18.00 Msza św. z niedzieli.

  Następna Niedziela:

- będziemy gościć wolontariuszy Domowego Hospicjum dla Dzieci „Alma Spei”, którzy jak co roku będą dzielić się przeżyciami ze swojej służby wobec potrzebujących oraz będą zbierać dobrowolne ofiary przed kościołem.

- godz. 10.30 spotkanie rodziców dzieci kl. III w kościele.

- godz. 11.30 Msza św. z parafię z uroczystym Chrztem św.

- rozpoczęcie Nabożeństw 40-godzinnych:

  • Godz. 12.30 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu. Adoruje i prowadzi młodzież kl. 7  SP, jako przygotowanie do Bierzmowania.
  • Godz. 13.30 – Adoruje i prowadzi: kl.: IV, V i VI ze Szkoły Podstawowej z Białego Kościoła i Wielkiej Wsi.
  • Godz. 14.30 – Adoruje i prowadzi: Duszpasterska Rada Parafialna, Klub “Seniora”, Grupy: „Wielkowsianki”, “Białokościelanki”, “Herodów”, OSP z Białego Kościoła
    i Wielkiej Wsi.
  • Godz. 15.30 – Adorują: mieszkańcy Prądnika Korzkiewskiego. Adorację prowadzą Róże Różańcowe Kobiet: NMP z Lourdes i MB Miłosierdzia.
  • Godz. 16.30 – Uroczyste Nieszpory.

2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

3. Bóg zapłać za troskę o świątynię p. Kościelnemu i S. Misjonarkom.

4. Wpłynęło 7 kopert na „grobowiec” od rodzin: J.J. Dymacz, ul. Zacisze 11; Skrzypek, os. Murownia; Łukasz i Iwona Wierzbiccy, os. Murownia 123 Bębło; rodzina z ul. Dworskiej 25 Wierzchowie i 3 koperty bez nazwiska i adresu;  2  koperty na „ołtarz św. Antoniego” od rodzin: Stefania Wierzbicka, ul. Centralna 15 i Z.E. Cieślikowie os. Murownia 243 oraz  7 koperty „na ogrzewanie” od rodzin: Jerzy i Zofia Janeccy, ul. Królowej Jadwigi 52 BK; Czesław i Józefa Krężołek, ul. Morska 12; Bogdan i Jadwiga Wierzbiccy, ul. Centralna; Monika i Mariusz Kowar, ul. Centralna 111; Dorota Kołodziejczyk, ul. Wierzchowska 3 oraz 2 koperty bez nazwiska i adresu. Bóg zapłać.

5. We wtorek 23 I br. w naszej Parafii dobiegnie końca wizyta duszpasterska, czyli kolęda. Pragnę w imieniu własnym, ks. Grzegorza oraz ks. Marcina, Liturgicznej Służby Ołtarza i Sióstr Misjonarek, podziękować wszystkim Parafianom za życzliwość, dobre słowo, uwagi i spostrzeżenia dotyczące pracy duszpasterskiej oraz prac remontowych wykonanych obecnie i planowanych na przyszłość. Pragniemy wszyscy podziękować Panu Bogu za to, że Kościół w Polsce jest mocno wrośnięty w rodzinne tradycje i jest oparciem dla ludzi wierzących i szukających Pana Boga. Modlimy się i prosimy Chrystusa, który narodził się w ubogiej stajni, aby ulżył: najsłabszym, pokrzywdzonym i opuszczonym, by ulitował się nad bezdomnymi i bezrobotnymi oraz nad wszystkimi potrzebującymi pomocy. Bóg zapłać za składane ofiary pieniężne przy okazji kolędy. Mimo kłopotów finansowych w niektórych rodzinach, umieliście się podzielić tym co posiadacie. Kapłani 25% z tych ofiar przeznaczają na: budownictwo sakralne, Seminarium, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II, bratnią pomoc kapłańską, czyli dla księży: chorych, emerytów i rencistów oraz na cele charytatywne i młodzież. Dziękujemy za: przyjęcie, poczęstunek, przywożenie i odwożenie z kolędy. Wszystkim jeszcze raz za wszystko: Bóg zapłać! W niedziele 4 II br. wszystkie Msze św. będą odprawione za parafian, którzy przyjęli wizytę duszpasterską, czyli kolędę w osobie kapłana i Liturgicznej Służby Ołtarza. Jeśli rodzina nie była obecna w czasie kolędy z różnego powodu, a ma życzenie i chęć na spotkanie kolędowe z kapłanem może się umówić dziś w zakrystii na wizytę duszpasterską w innym dogodnym terminie.

6. Solenizantkom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy opieki swoich świętych Patronów, a wszystkim radosnej niedzieli i szczęśliwego tygodnia.