Plan wyjazdu pielgrzymkowo-turystycznego w dniach 24-26 lipca 2017r.

22 kwi

Plan wyjazdu:

1 dzień: 24.07.2017

po Mszy Św. o godz. 700 przejazd w Góry Świętokrzyskie na Święty Krzyż, gdzie znajdują się relikwie drzewa Krzywa  Św. w klasztorze na Łysej Górze. Następnie przejazd do Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej, Królowej Polski i Pani Ziemi Świętokrzyskiej w Kałkowie- Godowie, gdzie znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Licheńskiej w głównym ołtarzu, Golgota, kaplica Ojca Pio, Maksymiliana Kolbe

2 dzień: 25 VII 2017

po porannej Mszy Św. – przejazd do Kazimierza Dolnego nad Wisłą- zwiedzanie miasta oraz późnorenesansowych spichlerzy, a także lessowych wąwozów.

W programie drugiego dnia znajduje się również: rejs statkiem po Wiśle.

Następnie przejazd do Sanktuarium w Wąwolnicy, gdzie znajduje się cudowna i słynąca łaskami figurka Matki Boskiej Kębelskiej. Nocleg w Wąwolnicy.

3 dzień: 26.07.2017r.

Msza Św. w Sanktuarium w Wąwolnicy, następnie  przejazd do Sandomierza – zwiedzanie pięknego Starego Miasta, dziedzińca zamkowego oraz zamku z zewnątrz, ratusza miejskiego z zewnątrz, zabytkowych kamienic staromiejskich, bazyliki katedralnej oraz kościoła Św. Jakuba, a także przejdzie uchem igielnym oraz na dla chętnych oglądanie z tarasu widokowego bramy Opatowskiej panoramy Sandomierza. Przejazd do Koprzywnicy, gdzie znajduje się cenny obiekt z przełomu XII/XIII czyli pocysterski zespół klasztorny z kościołem p.w. NMP i Św. Floriana – arcydzieło polskiej sztuki romańskiej. Powrót do Białego Kościoła ok. godz. 2000.

Cena pielgrzymki 300zł/od osoby przy pełnym autokarze tj. 51 osób.

W cenie:

Opłata 2 noclegów, 2 obiadokolacji,2 śniadań, opieka pilota-przewodnika turystycznego, opłata biletów wstępu do zwiedzanych obiektów w Sandomierzu, rejsu statkiem po Wiśle w Kazimierzu Dolnym i Sandomierzu oraz opłata przejazdu autokarem wraz z opłatami przejazdowo- parkingowymi.