Wypominki w Parafii św. Mikołaja w Białym Kościele

14 paź

Wypominki można składać po każdej Mszy św. w zakrystii, a w tygodniu w kancelarii parafialnej we wtorek i czwartek, godz. 17.00 – 18.00 oraz w sobotę 8.00 – 9.00. Zasady dotyczące wypominek jednorazowych i rocznych zostają takie same jak w poprzednich latach. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

Wypominki jednorazowe będą czytane 1 XI (Uroczystość Wszystkich Świętych) w czasie procesji na cmentarzu starym i nowym; 2 XI (Dzień Zaduszny) oraz w dniach od 2 do 8 XI podczas Mszy św. zamiast modlitwy wiernych.

Za wszystkich wypominanych będzie przez kolejne 4 niedziele listopada Różaniec św. z wypominkami w kościele o godz. 16.30.

Wypominki roczne będą czytane w każdą niedzielę, za wyjątkiem uroczystości oraz świąt, 10 minut przed rozpoczęciem Mszy św. od I niedzieli grudnia, a w każdą II środę miesiąca będzie odprawiona Msza św. za zmarłych wypominanych o godz. 7.00.

Kościół modli się za wszystkich wiernych zmarłych, którzy tej modlitwy potrzebują, w czasie każdej Mszy św.

Prosimy o czytelne i zrozumiałe pisanie imion i nazwisk (litery drukowane), jak również wpisywanie imion rodziców, czy dzieci (syna, córki). Kartki z wypominkami znaczymy literką „R” – roczne lub „1x” – jednorazowe. Chcąc sprawdzić czy wypominki zostały dobrze zapisane należy uczestniczyć w grudniu we Mszy św. o tej samej godzinie przez 4 kolejne niedziele. Przy składaniu wypominek proszę nie zamawiać Mszy św. by uniknąć niepotrzebnych nieporozumień.

Jest zakaz sprzedaży: zniczy, kwiatów w bramie cmentarnej oraz na drodze, aby nie utrudniać wejścia na cmentarz i wyjścia z cmentarza oraz podczas procesji na cmentarzu we Wszystkich Świętych. Sprzedaż tylko na parkingu.